Zakázkově vyráběná míchací zařízení určená k rychlému a důkladnému zamíchání několika sypkých komponentů nebo injektáži určitého množství kapaliny do sypké směsi, příp. sušení a mikrogranulaci. Jedná se o často užívaná zařízení výrobních linek pro skladování různých produktů nebo zpracování odpadních materiálů.

Možná uplatnění:

-míchání a homogenizace

-disperze vzájemně nemísitelných kapalin

-chemické reakce v roztocích

-rozpouštění částic tuhé fáze

-tvorba suspenzí

-míchání systémů plyn-kapalina

-míchání velmi viskózních kapalin

-přestup tepla

-krystalizace

Míchací zařízení se skládá z míchací nádoby různých tvarů a velikostí (reaktoru, zásobníku, nádrže, jímky), pohonné jednotky (motor, převodovka, kozlík, jednoduchá nebo dvojitá mechanická ucpávka hrazená plynem nebo kapalinou (od výrobců John Crane a.s., Eagle Burgmann Czech a.s., Flowserve Czech Republic, s.r.o.), ložisko), hřídele s míchadlem (jeden nebo více rotorů, patní vodící ložisko apod.) a vestavby (narážky, topné hady, distributor plynu atd.).

Míchací zařízení pro sypké materiály

Bubnové mísiče

Sud o objemu 100 litrů (pracovní objem cca 60litrů) se upne do rámu stroje. Rám se otáčí a dochází k promíchávání materiálu uvnitř sudu. Doba míchání cca 20–30 minut. Jedná se o model HKM 100.

Prosévací a granulovací stroje (TS-1/1 a HG-2)

Jedná se o model TS-1 a model HG-2.

Míchací zařízení pro kapalné směsi (emulzí a suspenzí) a roztoky

Míchadla a míchací ústrojí 

Mohou mít provedení kotvová, rámová, vrtulová, turbínová lopatková, šneková pásová, se stěrači, kombinovaná, tlakové, beztlaké jednoplášťové, s duplikátorem (trubkovým, kanálovým, válcovým), více plášťové, s izolací vyhřívané, chlazené, válcové, kuželové, stojaté a ležaté.

Nádrže a zásobníky 

Možná provedení úschovné nebo procesní, či statické nebo mobilní


 

 

Chcete s námi spolupracovat?